Sol Banner
Sağ Banner
Sol Banner
Sağ Banner

KAYBETTİ ABD – Yeni Zelanda İddaa Tahmini 26.08.23

Mrxfloud

Maçkolik Forum
Moderatör
Katılım
23 Ağu 2023
Mesajlar
168
Tepkime puanı
100
Puanları
43
ABD koç Kerr yönetiminde son yılların en genç kadrosuyla turnuvada mücadele edecek. Brunson ve Edwards takımın liderleri konumunda olsalar da Bridges, Banchero, Ingram, Reaves, Jackson gibi çok değerli tamamlayıcılar da var ellerinde. Hazırlık maçlarında ne kadar yüksek tempoda oynayabildiklerini ve buna rağmen ne kadar da verimli olabildiklerini gösterdiler. Hazırlık maçlarını kayıpsız tamamlarken son 3 tanesinde bizlere 186, 194 ve 190 sayı izletmişlerdi!

Yeni Zelanda ise koç Cameron liderliğinde yeni bir jenerasyona geçiş yapıyor ve eski dişli günlerini arıyor. Hazırlık döneminde pek de istedikleri sonuçlara alamadılar. Kanada’ya 107-76 ve son olarak İtalya’ya 88-81 ile kaybetmişlerdi. Bu maçlarda kendi kimliklerini yansıtan yüksek tempo basketbolunu sahaya koymuşlar ama yine de galibiyete uzanamamışlardı. Delany, Wetzell, Fotu Le’Afa ve Ngatai takımın skor üretimi anlamında öne çıkması beklenen isimleri.

Elbette iki takım arasındaki kalite ve seviye farkını detaylıca anlatmaya gerek yok. Ancak bu turnuvanın ilk maçı ve ABD gibi yüksek kalibre takımlar zaman zaman bu tarz maçları bir ısınma olarak görebiliyor. Bu fark yani handikap konusunda işleri biraz karıştırabilir. Bana göre ABD’nin hücum gücüne ve Yeni Zelanda’nın temposuna artı savunmadaki yumuşaklığına güvenmek daha mantıklı. ABD’nin 100 baremini geçmesi nasıl şaşırtıcı olmazsa Yeni Zelanda’nın da onlara en az 80 sayı ile karşılık vermesi beklenen sonuç olur.

İddaa Oranı: ÜST (182.5) – 1.45
Güven Endeksi:10- 8
 
Son düzenleme:
Üst