Sol Banner
Sağ Banner
Sol Banner
Sağ Banner

KAZANDI Ürdün – Yunanistan İddaa Tahmini 26.08.23

Mrxfloud

Maçkolik Forum
Moderatör
Katılım
23 Ağu 2023
Mesajlar
168
Tepkime puanı
100
Puanları
43
Ürdün kıtanın son yıllarda en istikrarlı takımlarından birisi. Artık üst düzey turnuvalarda sürekli yer alıyorlar. Bu turnuvada da kolay lokma olmayacaklarını düşündürecek bir kadroları var. Nitekim son 3 hazırlık maçlarında denk rakiplere karşı iyi direnmişler, İran’a 8 sayı ve Sudan’a 9 sayı farkla kaybederken, Venezüela’yı ise son nefeste 2 sayı ile yenmişlerdi. Ibrahim, Ahmet Düverioğlu, Abbas ve yeni devşirmeleri Hollis-Jefferson takımın öne çıkan silahları.

Yunanistan ise eski gücündan uzak. Sadece Giannis değil, Sloukas, Calathes, Dorsey gibi silahlar da bu turnuvada ellerinde olmayacak. Yeni devşirmeleri Walkup da hücum özellikleri ile bilinen bir guard değil, zaten bir yıldız da değil… Dolayısıyla onun liderliğinde Papanikolaou, Papapetrou, Papagiannis gibi kendi kulüplerinde de daha çok tamamlayıcı rolde olan isimlerle turnuvanın derinlerine gidebilmeleri bence sürpriz olacaktır ki çok iyi bir hazırlık dönemi geçiren Mitoglou da son anda bir sakatlık geçirdi, turnuvada forma giyemeyecek. Yunanistan, zaten son 4 hazırlık maçını da üst üste kaybetti, son olarak Almanya’dan 13 sayı fark yedi.

Bu grupta ABD yer aldığı için diğer takımların arasında oynayacağı her maç büyük önem taşıyor! Ürdün de karşısında önemli eksikleri (Giannis, Sloukas, Dorsey, Calathes) bulunan ve hazırlık döneminde formsuz görünen bir Yunanistan olduğunu biliyor, yani ekstra motivasyonla sahaya çıkacaktır. Ahmet Düverioğlu, Hollis-Jefferson, Abbas, Ibrahim liderliğinde direnebileceklerini, en azından açılan handikaptaki gibi ciddi farklar yemeyeceklerini tahmin ediyorum.

İddaa Oranı: MS 1 (+26.5) – 1.45
Güven Endeksi:10- 8
 
Son düzenleme:
Üst